
| Qaybta: | Gelinta xudunta ah |
| Taxanaha: | A |
| Aagga isgoyska ee hagaha: | 0.14- 4.0 mm2 |
| Aagga isgoyska ee hagaha: | AWG 26 ~ 12 |
| Hadda la qiimeeyay: | 16 A |
| Danab la qiimeeyay: | 250V |
| Danabka garaaca wadnaha ee la qiimeeyay: | 4KV |
| Heerka wasakhowga: | 3 |
| Danabka la qiimeeyay wuxuu u hoggaansamayaa UL/CSA: | 600 V |
| Xakamaynta dahaarka: | ≥ 10¹º Ω |
| Iska caabbinta xiriirka: | ≤ 1 mΩ |
| Dhererka xarigga: | 7.5mm |
| Xaddidaadda heerkulka: | -40 ~ +125 °C |
| Tirada gelinta | ≥ 500 |
| Agabka (Geli): | Polycarbonate (PC) |
| Midabka (Geli): | RAL 7032 (Dhuxul Dhagax) |
| Qalabka (biinanka): | Daawaha naxaasta ah |
| Dusha sare: | Dahaadhka lacagta/dahabka |
| Qiimaynta wax-ka-qabashada ololka iyadoo la raacayo UL 94: | V0 |
| RoHS: | Buuxi shuruudaha ka-dhaafitaanka |
| Ka-dhaafitaanka RoHS: | 6(c): Daloolada naxaasta waxay ka kooban yihiin ilaa 4% rasaas |
| Xaaladda ELV: | Buuxi shuruudaha ka-dhaafitaanka |
| Shiinaha RoHS: | 50 |
| Walxaha SVHC ee GAABAN: | Haa |
| Walxaha SVHC ee GAABAN: | rasaas |
| Ilaalinta dabka ee gaadiidka tareenka: | EN 45545-2 (2020-08) |
| Habka isku xirka: | Xidhiidh qabow cadaadis leh |
| Nooca dheddigga lab: | Madaxa labka |
| Cabbirka: | 32A |
| Tirada tolmada: | 16 (17-32) |
| Biinka dhulka: | Haa |
| Haddii irbad kale loo baahan yahay: | Haa |

Waxaan ku faraxsanahay inaan soo bandhigno hal-abuurkeennii ugu dambeeyay ee ku saabsan booska isku xidhka culus - Xidhiidhiyaha Culus. Waxaa loogu talagalay inuu kacaan ku sameeyo isku xidhka deegaannada warshadaha, isku xidhahani horumarsan wuxuu bixiyaa waxqabad aan la barbar dhigi karin, cimri dherer iyo isku hallayn. Iyada oo leh shaqadooda casriga ah iyo tayada aan la barbar dhigi karin, isku xidhayaasha culus waxay dib u qeexi doonaan sida aad ugu xirto mishiinada culus iyo qalabka. Sharaxaadda Badeecada: Xuddunta isku xidhaha culus waa tayada dhismaha ee sare. Isku xidhahani waxa laga sameeyay agab heer sare ah si uu u adkeysto deegaannada ugu adag. Hadday tahay heerkul aad u daran, qoyaan, boodh ama gariir, isku xidhayaashayadu waxaa loo sameeyay inay si aan cillad lahayn u shaqeeyaan xaaladaha ugu adag. Dhismaheeda adag wuxuu hubiyaa cimri dherer dheer, isagoo yareynaya baahida loo qabo beddelka soo noqnoqda iyo waqtiga shaqada oo qaali ah.

Xidhiidhiyayaasha culus waxaa loogu talagalay iyadoo maskaxda lagu hayo raaxo, taasoo u oggolaanaysa rakibid degdeg ah oo fudud. Naqshadda yar ee fudud oo isticmaaluhu u saamaxaysa isku xidhka fudud iyo goynta, iyadoo badbaadinaysa waqti qaali ah inta lagu jiro rakibidda iyo dayactirka qalabka. Qaybaha midabaysan ee isku xidhka iyo habka qufulka ee dareen leh waxay hubiyaan isku xidhka ammaan ah oo aan khaladaad lahayn mar kasta. Intaa waxaa dheer, gacantiisa ergonomic waxay bixisaa qabasho raaxo leh waana mid si fudud loo shaqayn karo xitaa iyadoo la xidhan yahay galoofisyo ilaalin ah. Waxa ka soocaya isku xidhayaasha culus tartanka waa waxqabadkooda sare. Xidhiidhiyahani wuxuu leeyahay awood qaadis hadda oo sareysa wuxuuna si kalsooni leh u maarayn karaa culaysyo culus isagoon wax u dhimayn waxqabadka. Iska caabbinta xidhiidhka oo hooseeya waxay hubisaa gudbinta awoodda oo hufan, si wax ku ool ah u yaraynaysa khasaaraha korontada iyo kordhinta wax soo saarka. Intaa waxaa dheer, isku xidhuhu wuxuu bixiyaa sifooyin dahaadh oo aad u fiican, isagoo hubinaya waxqabadka iyo badbaadada ugu wanaagsan.

Badbaadadu waa mid aad muhiim ugu ah deegaannada warshadaha, isku xirayaasha culusna aad bay ugu fiican yihiin arrintan. Isku xiruhu wuxuu ku qalabaysan yahay astaamo badbaado oo horumarsan, oo ay ku jiraan nidaam gaashaan oo isku dhafan iyo agab dab-damis ah, taasoo siinaysa ilaalin la isku halleyn karo oo ka dhan ah khataraha korontada iyo khataraha dabka ee iman kara. Waxay u hoggaansan tahay dhammaan heerarka warshadaha iyo shahaadooyinka, taasoo ku siinaysa xasillooni maskaxeed in qalabkaagu si fiican loo ilaaliyo. Kala duwanaansho waa qodob kale oo xooggan oo isku xirayaasha culus ah. Iyada oo leh naqshadeeda qaabaysan, waxay la jaanqaadaysaa tiro badan oo mashiinno iyo qalab culus ah. Hadday tahay dhismaha, wax soo saarka, macdan qodista, ama warshado kale oo u baahan isku xiryo culus, isku xirayaashayadu waxay dabooli karaan baahiyahaaga gaarka ah. Dabacsanaanteedu waxay u oggolaanaysaa is-dhexgal fudud, taasoo ka dhigaysa xal kharash-ool ah oo la qabsan kara baahiyahaaga isbeddelaya. Guud ahaan, Isku xirayaasha Xooggan waa beddel ciyaarta booska isku xidhka culus. Tayada dhismaha ee sare, waxqabad aan la barbar dhigi karin iyo astaamaha badbaadada ee horumarsan ayaa ka dhigaya xalka ugu dambeeya ee isku xirka codsiyada warshadaha. Isku xirahaan, waxaad hubin kartaa gudbinta awoodda oo aan kala go 'lahayn, wax soo saarka oo kordhay iyo badbaadada ugu badan ee mashiinnada iyo qalabka culus. Khibrad u yeelo mustaqbalka isku xirka culus adoo isticmaalaya isku xire culus - isku xire ganacsigaaga u geyn doona meel sare.