
Kala duwanaanshaha badeecadaha BEISIT waxay daboolaan ku dhawaad dhammaan noocyada isku xirayaasha ee khuseeya waxayna isticmaalaan daboollo iyo noocyo kala duwan oo guryo ah, sida daboollada birta iyo balaastikada ah & guryaha HSB, taxanaha HE, tilmaamaha fiilooyinka kala duwan, madax-gashiga bulkhead-ka iyo guryaha dusha sare lagu rakibay xitaa xaaladaha adag, isku xiruhu wuxuu sidoo kale si ammaan ah u dhammaystiri karaa hawsha.
| Qaybta: | Gelinta xudunta ah |
| Taxanaha: | HSB |
| Aagga isgoyska ee hagaha: | 1.5-6mm2 |
| Aagga isgoyska ee hagaha: | AWG 10 |
| Danabka la qiimeeyay wuxuu u hoggaansamayaa UL/CSA: | 600 V |
| Xakamaynta dahaarka: | ≥ 10¹º Ω |
| Iska caabbinta xiriirka: | ≤ 1 mΩ |
| Dhererka xarigga: | 7.0mm |
| Xoogga adkaynta | 1.2 Nm |
| Xaddidaadda heerkulka: | -40 ~ +125 °C |
| Tirada gelinta | ≥ 500 |
| Habka isku xirka: | Xidhiidhka furka |
| Nooca dheddigga lab: | Madaxa dheddigga |
| Cabbirka: | 32B |
| Tirada tolmada: | 12 (2x6) + PE |
| Biinka dhulka: | Haa |
| Haddii irbad kale loo baahan yahay: | No |
| Agabka (Geli): | Polycarbonate (PC) |
| Midabka (Geli): | RAL 7032 (Dhuxul Dhagax) |
| Qalabka (biinanka): | Daawaha naxaasta ah |
| Dusha sare: | Dahaadhka lacagta/dahabka |
| Qiimaynta wax-ka-qabashada ololka iyadoo la raacayo UL 94: | V0 |
| RoHS: | Buuxi shuruudaha ka-dhaafitaanka |
| Ka-dhaafitaanka RoHS: | 6(c): Daloolada naxaasta waxay ka kooban yihiin ilaa 4% rasaas |
| Xaaladda ELV: | Buuxi shuruudaha ka-dhaafitaanka |
| Shiinaha RoHS: | 50 |
| Walxaha SVHC ee GAABAN: | Haa |
| Walxaha SVHC ee GAABAN: | rasaas |
| Ilaalinta dabka ee gaadiidka tareenka: | EN 45545-2 (2020-08) |

Iyada oo soo bandhigaysa HSB-012-F, isku xidhaha terminalka boolal ee shaqada culus leh ee loogu talagalay isku xirka korontada ee aan isbeddelin. Ku habboon nooc kasta oo gelinta ah, isku xidhaha adag wuxuu leeyahay qaab dhismeed u adkaysta deegaanka ugu daran. Daboolka balaastikada ah ee heerka warshadaha ah waxaa loo sameeyay adkeysi, si wax ku ool ah ayuu uga ilaaliyaa shoogga, boodhka, iyo qoyaanka. Naqshadeynta terminalka boolal ee isku xidhaha ee fudud waxay hubisaa in siliggu si dhakhso leh u dhammaado, oo la jaanqaadaya cabbirro kala duwan oo silig ah oo loogu talagalay noocyada fiilooyinka ee ballaaran. Si fudud u xidh xiriir adag—geli silig oo ku xidh boolal si aad u hesho badbaado iyo xasillooni la hubo.

Si aad u hesho otomaatig, mashiinno, ama codsiyada warshadaha, dooro isku xirka HSB-012-F ee shaqada culus. Waxay bixisaa waxqabad la isku halleyn karo iyo rakibid fudud, taasoo hubinaysa isku xirka korontada oo ammaan ah mashruuc kasta.

Xidhiidhiyaha boolal ee HSB-012-F ee shaqada culus leh wuxuu leeyahay hab quful ah si looga hortago go'doominta aan la qorshayn, taasoo hubinaysa in xiriirradaadu ay ammaan ahaadaan, xitaa meelaha gariirka ama shoogga sare leh. Waxaad maqli doontaa gujin marka xiriirku xiran yahay oo uu si buuxda u shaqeynayo, taasoo ku siinaysa xaqiijin ah inuu ammaan yahay. Xidhiidhiyahani ma aha oo kaliya mid adag laakiin sidoo kale wuxuu bixiyaa fursado rakibid oo kala duwan, isagoo si fudud ugu dhejinaya guddi ama meel lagu xidho boolal ama boolal si loogu rakibo oo loo dayactiro si fudud.