
Kala duwanaanshaha badeecadaha BEISIT waxay daboolaan ku dhawaad dhammaan noocyada isku xirayaasha ee khuseeya waxayna isticmaalaan daboollo iyo noocyo kala duwan oo guryo ah, sida daboollada birta iyo balaastikada ah & guryaha taxanaha HK, HQ, jihooyinka fiilooyinka kala duwan, meelaha lagu dhejiyo madaxa iyo meelaha dusha sare lagu dhejiyo xitaa xaaladaha adag, isku xiruhu wuxuu sidoo kale si ammaan ah u dhammaystiri karaa hawsha.
| Qaybta: | Gelinta xudunta ah |
| Taxanaha: | HK |
| Aagga isgoyska ee hagaha: | 1.5-16mm2 |
| Aagga isgoyska ee hagaha: | AWG 10 |
| Danabka la qiimeeyay wuxuu u hoggaansamayaa UL/CSA: | 600 V |
| Xakamaynta dahaarka: | ≥ 10¹º Ω |
| Iska caabbinta xiriirka: | ≤ 1 mΩ |
| Dhererka xarigga: | 7.0mm |
| Xoogga adkaynta | 0.5 Nm |
| Xaddidaadda heerkulka: | -40 ~ +125 °C |
| Tirada gelinta | ≥ 500 |
| Habka isku xirka: | Terminalka boolal |
| Nooca dheddigga lab: | Madaxa labka |
| Cabbirka: | H16B |
| Tirada tolmada: | 4/2+PE |
| Biinka dhulka: | Haa |
| Haddii irbad kale loo baahan yahay: | No |
| Agabka (Geli) | Polycarbonate (PC) |
| Midab (Geli) | RAL 7032 (Dhuxul Dhagax) |
| Qalabka (biinanka) | Daawaha naxaasta ah |
| Dusha sare | Dahaadhka lacagta/dahabka |
| Qiimaynta wax-ka-qabashada ololka iyadoo la raacayo UL 94 | V0 |
| RoHS | Buuxi shuruudaha ka-dhaafitaanka |
| Ka-dhaafitaanka RoHS | 6(c): Daloolada naxaasta waxay ka kooban yihiin ilaa 4% rasaas |
| Gobolka ELV | Buuxi shuruudaha ka-dhaafitaanka |
| Shiinaha RoHS | 50 |
| Walxaha REACH SVHC | Haa |
| Walxaha REACH SVHC | rasaas |
| Ilaalinta dabka ee gaadiidka tareenka | EN 45545-2 (2020-08) |
| Aqoonsiga | Nooca | Lambarka Dalabka |
| Joojinta qallalka | HK004/2-M | 1 007 03 0000101 |

Xidhiidhiyayaasha Waajibaadka Culus ee Hk-004/2-M waxaa si gaar ah loogu talagalay inay bixiyaan isku xidho koronto oo la isku halayn karo oo ku yaal deegaanno adag. Dhismahooda waara iyo sifooyinka waxqabadka sare leh ayaa ka dhigaya kuwo ku habboon codsiyada otomaatiga warshadaha, mishiinnada, iyo baabuurta culus. Iyada oo lagu dhisay agab adag, isku xidhayaashani waxay bixiyaan cimri dherer aad u fiican iyo iska caabin saameyn, iyagoo hubinaya hawlgal la isku halayn karo xaaladaha deegaanka ee cadaadiska sare, heerkulka sare, qoyaanka, iyo kuwa adag. Iyada oo leh farsamo quful oo fudud oo ammaan ah, isku xidhaha Hk-004/2-M wuxuu bixiyaa xiriir la isku halayn karo oo deggan, naqshad la hagaajiyay ayaa si wax ku ool ah u nuugta oo yareysa gariirka iyo shoogga, iyadoo ilaalinaysa isku xidhayaasha iyo qaybaha elektaroonigga ah ee gudaha. Tayada la xakameeyey si loo daboolo heerarka sare ee waxqabadka iyo isku halaynta.

Iyada oo ay ugu wacan tahay naqshadeeda fudud ee isticmaalaha, rakibidda iyo dayactirka isku xidhka HK-004/2-M waa kuwo degdeg ah oo ku habboon. Tani waxay badbaadinaysaa waqtiga waxayna suurtogalinaysaa rakibid hufan iyo dayactir nidaamyada korontada. Ugu dambeyntii, isku xidhayaasha culus ee HK-004/2-M waa doorashada ugu habboon ee codsiyada warshadaha ee adag, oo leh waxqabad adag oo la isku halleyn karo iyo astaamo rakibaad fudud. Iyada oo leh qaab-dhismeedkeeda adag iyo habaynteeda badan, isku xidhahani wuxuu bixiyaa xal ammaan ah oo hufan dhammaan baahiyahaaga isku xidhka. Dooro isku xidhaha HK-004/2-M si aad u hesho xiriir la isku halleyn karo oo waara.

Xidhiidhiyuhu wuxuu bixiyaa ilaalin heer sare ah oo ka dhan ah boodhka, qoyaanka, iyo wasakhda kale. Tani waxay hubinaysaa in isku xirka korontadaagu uu ahaado mid ammaan ah oo ammaan ah, xitaa jawi adag oo adag. Xidhiidhiyaasha culus ee HK-004/2-M waxaa laga heli karaa qaabab kala duwan, oo ay ku jiraan tirooyinka biinanka iyo cabbirrada qolofka kala duwan, taasoo u oggolaanaysa xalal isku xidh oo la beddeli karo oo la beddeli karo. Hadday tahay inaad u baahan tahay koronto, calaamad ama isku xidhka xogta, isku xidhkani wuxuu ku daboolayaa.