
Kala duwanaanshaha badeecadaha BEISIT waxay daboolaan ku dhawaad dhammaan noocyada isku xirayaasha ee khuseeya waxayna isticmaalaan daboollo iyo noocyo kala duwan oo guryo ah, sida daboollada birta iyo balaastikada ah & guryaha taxanaha HA, HB, jihooyinka fiilooyinka kala duwan, meelaha lagu dhejiyo madaxa iyo meelaha dusha sare lagu dhejiyo xitaa xaaladaha adag, isku xiruhu wuxuu sidoo kale si ammaan ah u dhammaystiri karaa hawsha.
| Qaybta: | Gelinta xudunta ah |
| Taxanaha: | A |
| Aagga isgoyska ee hagaha: | 1.0-2.5mm2 |
| Aagga isgoyska ee hagaha: | AWG 18 ~ 14 |
| Danabka la qiimeeyay wuxuu u hoggaansamayaa UL/CSA: | 600 V |
| Xakamaynta dahaarka: | ≥ 10¹º Ω |
| Iska caabbinta xiriirka: | ≤ 1 mΩ |
| Dhererka xarigga: | 7.5mm |
| Xoogga adkaynta | 0.5 Nm |
| Xaddidaadda heerkulka: | -40 ~ +125 °C |
| Tirada gelinta | ≥ 500 |
| Habka isku xirka: | Terminalka boolal |
| Nooca dheddigga lab: | Madaxa labka |
| Cabbirka: | 10A |
| Tirada tolmada: | 3+PE |
| Biinka dhulka: | Haa |
| Haddii irbad kale loo baahan yahay: | No |
| Agabka (Geli): | Polycarbonate (PC) |
| Midabka (Geli): | RAL 7032 (Dhuxul Dhagax) |
| Qalabka (biinanka): | Daawaha naxaasta ah |
| Dusha sare: | Dahaadhka lacagta/dahabka |
| Qiimaynta wax-ka-qabashada ololka iyadoo la raacayo UL 94: | V0 |
| RoHS: | Buuxi shuruudaha ka-dhaafitaanka |
| Ka-dhaafitaanka RoHS: | 6(c): Daloolada naxaasta waxay ka kooban yihiin ilaa 4% rasaas |
| Xaaladda ELV: | Buuxi shuruudaha ka-dhaafitaanka |
| Shiinaha RoHS: | 50 |
| Walxaha SVHC ee GAABAN: | Haa |
| Walxaha SVHC ee GAABAN: | rasaas |
| Ilaalinta dabka ee gaadiidka tareenka: | EN 45545-2 (2020-08) |

Isku-xirka HA-003-F ee culus, waa xalka ugu dambeeya ee dhammaan baahiyahaaga isku-xirka warshadaha. Waxaa loogu talagalay inuu daboolo baahiyaha codsiyada culus, isku-xirkan adag oo la isku halleyn karo wuxuu bixiyaa xiriiro ammaan ah oo hufan oo ku saabsan nidaamyadaada korontada iyo elektaroonigga ah. Isku-xirka HA-003-F ee culus waxaa loo sameeyay inay u adkeystaan xaaladaha deegaanka ee ugu adag, taasoo ka dhigaysa kuwo ku habboon mashiinnada warshadaha, nidaamyada otomaatiga iyo codsiyada kale ee adag. Dhismaheeda adag wuxuu hubiyaa cimri dherer iyo cimri dheer, xitaa jawiga hawlgalka ee ugu adag. Iyada oo leh farsamo quful fudud oo ammaan ah, isku-xirka HA-003-F wuxuu bixiyaa xiriir la isku halleyn karo oo deggan, isagoo yareynaya khatarta goynta shilalka iyo hubinta hawlgalka aan kala go 'lahayn. Tani waxay ka dhigaysaa doorasho ku habboon nidaamyada muhiimka ah halkaas oo isku hallayntu ay muhiim tahay.

Xidhiidhiyuhu wuxuu bixiyaa ilaalin heer sare ah oo ka dhan ah boodhka, qoyaanka, iyo wasakhda kale. Tani waxay hubinaysaa in isku xirka korontadaagu uu ahaado mid ammaan ah oo ammaan ah, xitaa jawi adag oo adag. Xidhiidhiyaasha culus ee HA-003-F waxaa laga heli karaa qaabab kala duwan, oo ay ku jiraan tirooyinka biinanka iyo cabbirrada qolofka kala duwan, taasoo u oggolaanaysa xalal isku xidh oo la beddeli karo oo la beddeli karo. Hadday tahay inaad u baahan tahay koronto, calaamad ama isku xidhka xogta, isku xidhkani wuxuu ku daboolayaa.

Iyada oo ay ugu wacan tahay naqshadeeda isticmaalaha u fudud, isku xidhka HA-003-F waa mid degdeg ah oo fudud in la rakibo oo la dayactiro. Tani waxay badbaadinaysaa waqti iyo dadaal, taasoo u oggolaanaysa in si hufan loo hawlgeliyo loona dayactiro nidaamyada korontada. Marka la soo koobo, isku xidhka HA-003-F ee culus waa doorashada ugu habboon ee codsiyada warshadaha ee adag, isagoo bixinaya adkaansho, waxqabad la isku halleyn karo iyo fududaynta rakibidda. Iyada oo leh dhismihiisa adag iyo habayntiisa kala duwan, isku xidhahani wuxuu bixiyaa xal ammaan ah oo hufan dhammaan baahiyahaaga isku xidhka. Dooro isku xidhka HA-003-F si aad u hesho xiriir la isku halleyn karo oo waara oo aad ku kalsoonaan karto.